وبلاگ الو ورزش

فواید ورزش کردن برای جسم و روان

فواید ورزش کردن برای جسم و روان
همه می‌دانند فواید ورزش کردن مستقیما بر کیفیت زندگی‌شان و حال روحی و جسمی‌شان تاثیر مثبتی دارد.
ورزش می‌تواند شما را در وزن مناسب خود نگه دارد یا اگر اضافه وزن دارید، به کاهش وزن شما کمک می‌کند. فواید ورزش کردن برای کنترل وزن، فقط همین‌ها نیست. اگر شما دچار کمبود وزن هم باشید ورزش به شما کمک خواهد کرد تا به وزن ایده‌آل‌تان برسید و به اندازه کافی وزن بگیرید. ورزش برای مدیریت وزن یک کلید موثر و راهگشا است. ورزش منظم در باشگاه عالی است، اما اگر نمی‌توانید در باشگاه ورزش کنید، ورزش در خانه را آغاز کنید. اگر احیانا فرصتی برای ورزش منظم در خانه هم ندارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به فعالیت‌های روزمره خود بیفزایید. هر مقدار فعالیت بهتر از هیچ است. برای بهره‌مندی از مزایا و فواید ورزش کردن، در طول روز فعال‌تر باشید؛ مثلا به جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید یا کمی بیشتر در روز راه بروید؛ نداشتن فعالیت بدنی منظم، یکی از دلایل اصلی بیماری‌های مزمن قلبی عروقی است. مطالعات نشان می‌دهند که ورزش منظم باعث بهبود حساسیت به انسولین، سلامت قلب و سیستم تنفسی شما می‌شود. ورزش همچنین می‌تواند فشار خون و سطح کلسترول‌تان را کاهش دهد. به طور خاص، ورزش می‌تواند به کاهش یا پیشگیری از بیماری‌های مزمن زیر کمک کند.
نقش حیاتی ورزش در ساخت و حفظ عضلات و استخوان‌های قوی بی‌نظیر است. ورزش‌های قدرتی مانند کار با وزنه و پیلاتس عضلات شما را تقویت می‌کند
. عضله سازی برای همه افراد بسیار باارزش است؛ اما با افزایش سن، این اهمیت دوچندان می‌شود. با پا گذاشتن به دوره میانسالی، کم کم توده عضلانی رو به کاهش می‌رود و این اتفاق منجر به آسیب‌های مختلفی می‌شود. خوشبختانه شما در هر سنی باشید، می‌توانید از فواید ورزش کردن برای تقویت عضلات خود بهره‌مند شوید و از تحلیل عضلانی، کاهش قدرت بدنی و هر گونه آسیبی پیشگیری کنید.
پوست شما می‌تواند تحت تاثیر عوامل خارجی مثل استرس، آب و هوا و یا تغذیه بد به شدت دچار آسیب قرار گیرد. اما ورزش منظم (حتی با شدت کم)
​​می‌تواند محافظت آنتی اکسیدانی ایجاد کند و جریان خون شما را بهبود ببخشد؛ درنتیجه ورزش از پوست شما محافظت می‌کند و علائم پیری را به تاخیر می‌اندازد. علاوه بر این، پس از هر جلسه ورزش بر اثر تعریق، سموم از بدن‌تان خارج می‌شود که همین به تنهایی باعث شادابی و جلا گرفتن پوست صورت و بدن شما خواهد شد. بنابراین همان‌طور که گفتیم فواید ورزش کردن به پوست و شادابی آن نیز می‌رسد.
ورزش می‌تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و باعث تقویت حافظه و مهارت‌های تفکر شما شود. در شروع ورزش، ضربان قلب بالا می‌رود و جریان خون و اکسیژن را به مغز افزایش می‌دهد. همچنین ورزش کردن باعثِ افزایش تولید هورمون‌هایی می‌شود که رشد سلول‌های مغزی را تحریک می‌کنند
. فعالیت بدنی منظم به ویژه در افراد مسن مهم است زیرا افزایش سن باعث ایجاد تغییرات در ساختار و عملکرد مغز می‌شود؛ اما ورزش می‌تواند این علائم را برطرف کند. تحقیقات نشان داده است که ورزش باعث بزرگ شدن هیپوکامپ می‌شود. (هیپوکامپ، بخشی از مغز است که برای حافظه و یادگیری حیاتی است). این امر به بهبود عملکرد ذهنی در افراد مسن کمک می‌کند. در نهایت باید بدانید که ورزش قادر است حتی از بیماری‌هایی مانند آلزایمر و زوال عقل پیشگیری کند. بنابراین می‌یبینیم که فواید ورزش کردن به همه گروه‌های سنی و شرایط جسمی و روحی می‌رسد؛ در مطالب گفته تنها با بخشی از تاثیر ورزش بر سلامت جسم و روحمان آشنا شدیم برای آنکه زندگی سالم‌تری داشته باشیم لازم است وارد رشته ورزشی شده و به صورت کاملا اصولی آن ورزش را آموزش ببینیم؛ سایت الو ورزش با ارائه لیست کامل خدمات ورزشی در تلاش است، تمام نیازهایتان را فراهم کند تا در رشته ورزشی مدنظرتان فعالیت کنید و هر آنچه را که برای هر رشته ورزشی نیاز دارید به‌راحتی تهیه کنید و در کلاسی که در الوورزش انتخاب نموده‌اید ثبت‌نام کنید.

مقالات مرتبط

اینستاگرام الوورزش